Dirbtiniai akmenys

Naudokite dirbtinius akmenis! Šis būdas turi daugybe privalumų prieš tikruosius. Vienas iš jų tas, kad juos galima kilnoti, skirtingai nei tikrus akmenis. Kitas privalumas , kad už šiu dirbtiniu akmenu galima sukurti hdideles ertmes žuvims. Tai b ūtu ypač naudinga dideliems ciklidams, tokiems kaip frontoza ar pan. Mažesniems ciklidams galima padaryti mažesnes ertmes iš akmenų vazonu ir t.t.

Pagal šį ruošinį galima pamatyti, kad jis bus pastatytas akvariumo kampe, kas sunkiai įmanoma su naturaliu akmeniu., be to šis masyvus riedulys ,kurio matmenys 65x25x72h sveria tik 15kg.


 


Pirmame etape susukamos stačiu kampu medžio drožliu plokštės, kurios atstoja busimo akvariumo dugna ir galinį stiklą.

 

 

Ant medienos išdedami įvairių formų ir storio putplasčio gabalai. Taip padaramo forma dirbtiniai uolai. Tačiau tai nėra tikslu.

 

 

 

Polistirolas uždengiamas politileno plevele, kuri neleidžia skiediniui susijungti su putplasčiu. Putu polistirolas gali būti susegamas kabėmis, kuri naudojama medienai.

.

 

 

 

Tik svarbu, kad plastikinė plėvelė neturėtų skylių, kad skiedinys negalėtu prisijungti prie putoplasto arba medienos, priešingu atveju pašalinti yra labai sunku.

 

 

 

 

Ant plastikinės plėvelės dedamos plastikinio tinkliuko juostelės. Jos sutekia garantuota optimalų stiprumą, be to jos todėl ir naudojamos formuojant gipsą, be jų sunku būtų suteikti uolienai formą

.

 

 


Skiedinio ruošimas. Skiedinį paruošti galima ir rankomis maišant, tačiau priimtinesnis elktrinis būdas. Tokio dydžio uolai reikia apie du kibirus skiedinio, t.y. 10 litrų

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Dedant skiedinį puikiai matosi, kad labai svarbus yra tinkliukas. Minkštas skiedinys tiesiog nuslystu politileno paviršiumi.


 

 


Dedant skiedini įsitikinkite ,kad pilnai uždengėte tinkliuką Šiuo atveju buvo naudojamas kalkakmenio cementas, naudojamas statybose..

.

 

 


Kai skiedinys sustingsta, užbaigiamas paviršiaus apdorojimas.

 

 

 Pirmiausiai, šviežiu skiediniu ir mentele ar glaistykle, paviršius šiek tiek išlyginamas.

 

 

 

Dabar galima išryškinti fizini uolos paviršių, suteikiant aštresnes formas ir padarant paviršių ne tokį gludų.


 

 

 

 


 

 

 

Priekyje kairėje galite pamatyti apdorojimo rezultatą.Šiuo atveju buvo išgautas akmuo panašus į naturalų upės akmenį.


 

 

 


Naujai apdirbamas akmuo turi būti sausas, priklausomai nuo temperatūros gali džiuti diena arba dvi. Dregmė turi pilnai .

 

 

 

 

Po medžio formos išardymo išimamas polistirolas

 


 

 

Dabar, putoplasto gali būti lengvai nuimami. Tačiau būkite atsargūs, skiedinys paprastai po dienos dar nėra visiškai išgydyti ir dar pilnai pakrautas.

 

 

 

 

Po plėvelės ištraukimo, reikia duoti dar vieną diena pradžiūti, net ir iš kitos pusės.

 

 

 

Po to kai akmuo pilnai išdžiuna, perteklių pašaliname peiliu. Kad žuvys nesusižalotu, akmens kraštai apdirbami švytriniu popieriumi, tam tinka 100 Nr. grudėtumo švytrinis popierius.

 

 

 

Taip galima įrengti įspūdinga akvariumo dekoracijų kompoziciją. Tačiau nors ir dirbtiniai akmenys nėra labai sunkūs, juo reikia uždėti ant plono putplasčio sluoksnio.

 


 

 

 

Už akmens galima paslėpti vamzdžius, žarnas ar kita instaliacinę įrangą, tuomet erdvė naudojama optimaliai. Atkreipiant dėmesį į akvariumo aukštį 80 cm, neįsivaizduojama tokia dekoracija su naturalia uoliena.

 

 


 

 

 

 

Dirbtinės uolos pastatomos su tarpeliu prie stiklo, kad būtų užtikrinta vandens cirkuliacija, be to ir žuvys kad galetų patekti į olą.

 

 

 

Laikant didesnes žuvis darbas baigtas, dėl mažesniu gyvūnų, tokių kaip tropheus, reiktų papildomos instaliacijos su mažesniais akmenimis ir uolomis.

 

 

 

 

 

 

Akvariumas įrengtas. Pasidengus akmenims nedideliu , naturaliu dumbliu sluoksniu, nebeįmanoma atskirti nuo tikrų uolienų. Akvariumo matmenys 200 x 100 x 80 cm (L x D x H).


Ir čia kartu su uola.

Papildoma informacija

Šiuo atveju buvo naudojamas akmenims tik smėlis ir skiedinys. Tai buvo labai pigus kalkakmenio cementas, o smelis iš žvyro karjero. Maišymo santykis 1dalis cemento ir 2 dalys smėlio. Tokiems akmenims nereikia naudoti papildomai bet kokių dervų ar lako. Spalva galima pakeisti įmaišant pigmentą į patį skiedinį. Tčiau jei akvariume reikalingas minkštas vanduo reiktu atkreipti dėmesį į cemento sudėti ir ieškoti atitinkamo cemento, kuris daro mažesnę įtaka vandens kietumui.

.

 

 

 

 

 

 

Naudingos nuorodos