Akvariumo laikymas
Įvadas
Daug kur pabrėžiama, kad reguliari akvariumo priežiūra yra būtinybė. Bet taip pat galite persistengti nes per didelė priežiūra yra nenatūralu ir gali neigiamai atsiliepti žuvims.
Bet tada kokios būtinos priežiūros dalys? Kas turi būti daroma kiekvieną dieną, o kas retai? Kas yra svarbu? Kas reikalinga valymui? Tai bus aptarta žemiau.
Tai ką reikia daryti kasdien?
Neprivalu kasdien valyti akvariumo filtra ar daryti vandens kaitą. Vis dėlto keletas dalykų atliekami kasdien.
Žinoma, žinoma, gyvūnų šėrimas! Reikėtų pasirūpinti, kad per daug maisto nepatektų į akvariumą, nes nesuėstas maistas salygoja nešvaru vandenį. Vadovautis reikia taisykle, kad maistas turi būti suvalgoma per 3-4 min.. Kaip ir kūdikiui taip pat svarbu, kad jis būtų suderintas su atitinkamais gyvūnų poreikiais ir t.t. Šamams , vijūnams reikia maisto tablečiu, taip pat agurko gabalėlio ar panašių dalykų,o tetros , barbusai ir kt. mėgsta sausą maistą. Maisto tabletės turi būti įmetamos prieš išjungiant šviesą, kadangi daugelis šamų yra naktinės žuvys.
Be to , savaime suprantamas dalykas yra stebėti kiekvieną dieną, ar žuvys neturi lygų simptomų, taip užtikrinama, kad būtų laiku pagydoma.
Galima patikrinti ar tinkamai dirba prijungta įranga (filtras, šildytuvas, kompresorius, CO2 padavimas, apšvietimas), bei vandens temperatūra.
Tam , kad akvariumas atrodytu švaresnis galima su paprasčiausiu sieteliu perbraukti per vandens paviršių ir išgaudyti didesnes augalų liekanas ar purvo dalis.
Taip pat reikia nepamiršti vandens dumblių augimo ant stiklo, jį galite nuvalyti su stiklo gremžtukais arba magnetais.
Akvariumo filtras
Akvariumas filtras turi būti valomas tik tada, kai srautas sulėtėja labai daug. Nes kuo ilgiau filtras jau veikia, tuo daugiau yra bakterijų, kurios skaido vandenyje esančius teršalus.
Valyti filtro kempines ar kitus užpildus geriausia tuo pačiu akvariumo vandeniu, tai padeda išsaugoti kaip įmanoma daugiau naudingu bakterijų. nebūtina , kad filtras būtų pilnai švarus. Galima valyti tik atskiras kasetes ar įdėklus. Bet, žinoma, po kurio laiko reikia keisti ir filtre esančias kempines.
Stiprus debito sumažėjimas gali atsirasti dėl užsikimšusių žarnų, tada jos pravalomos šepečiu, dažnai tada vėl filtras veikia tinkamai. Itin retai, bet tenka pravalyti ir filtre esanti rotoriuką, dažnai filtrai sukonstruoti taip, kad nesunku jį būtų išvalyti.
Vandens keitimas
Dažniau, nei valyti filtrą, reikalingas dalinis vandens keitimas. Taip pat valomas ir akvariumo gruntas, nusiurbėjo pagalba. Augaliniame akvariume pernelyg didelio žvyro valymo šalia augalų nereikia. Ciklidiniame akvariume gruntas nusiurbiamas kaip įmanoma švariau.
Vandens pakeičiama ne daugiau kaip 20% ir maždaug kas 1-2 savaites. Tada neatsiranda pernelyg didelių vandens sudėties pokyčių.
Video kaip išvalomas akvariumo gruntas.