Šepetiniai dumbliai (Audouinella sp., Rhodochorton sp.), kaip ir barzdumbliai, priklauso raudondumblių grupei. Tačiau natūrali jų spalva nėra raudona, o svyruoja nuo tamsiai žalios iki pilkos iki giliai juodos. Tačiau jei dumblių mėginį įdedate į alkoholį, jis pasidaro rausvas. Tai yra raudonųjų dumblių tipo įrodymas. Šepečių dumbliai auga stipriai prisirišę prie akvariumo objektų. Tai gali būti techniniai objektai, vandens augalų lapų kraštai, akvariumo dekoracijos ar net substrato grūdeliai. Vieno dumblių kuokštelio išvaizda labai panaši į teptuką, todėl ir yra toks pavadinimas.
Dažnos priežastys Šie dumbliai dėl įvairių priežasčių dažnai atsiranda tik žuvims skirtuose akvariumuose, taip pat tankiai apsodintuose vandens peizažuose. Talpyklose, kuriose yra daug žuvų ir retai sodinama arba visai nesodinami augalai, juodos spalvos variantas pasitaiko gana dažnai. Priežastys tikriausiai yra didelės organinės apkrovos, kurias sukelia gausus šėrimas ir nedidelis vandens keitimas. Šiuose akvariumuose dažnai atsiranda padidėjęs dumblių augimas, kai filtre ir substrate susikaupia daug dumblo. Gali padėti filtro medžiagos valymas ir dumblo išsiurbimas iš grunto. CO2 sistema tokiuose akvariumuose dažniausiai nenaudojama. Matyt, laisvojo anglies dioksido (CO2) kiekis vandenyje vaidina svarbų vaidmenį raudonųjų dumblių, tokių kaip šepetiniai dumbliai, atsiradimui. Esant CO2 trūkumui, šie dumbliai savo anglies poreikį iš vandenilio karbonato gali patenkinti daug lengviau nei aukštesni vandens augalai. Jie skaido anglį iš vandenilio karbonato jonų, sukurdami hidroksido jonus, kurie padidina pH. Dėl to vyksta vadinamasis biogeninis nukalkinimas: nusėda kalkių (kalcio karbonato) nuosėdos, kurias dumbliai įtraukia į savo ląstelių sieneles. Dėl to dumbliai tampa kietesni ir todėl atrodo mažiau patrauklūs dumbliaėdžiams. Reguliarios priežiūros priemonės, tokios kaip savaitiniai vandens keitimai, yra labai svarbios, ypač tik žuvims skirtuose akvariumuose su dideliu pašarų kiekiu, bet ir apskritai. Jei to nepaisysite, nepageidaujamų medžiagų gali susikaupti daugiau. Todėl visada rekomenduojame gausiai kas savaitę keisti vandenį, kai bent pusė akvariumo vandens turi būti pakeista gėlu.
Vandens peizažuose ar apsodintuose akvariumuose labai svarbus subalansuotas vandens augalų aprūpinimas maistinėmis medžiagomis. Šepečių dumbliai dažnai atsiranda augalų rezervuaruose, kai sutrinka tręšimas mikroelementais (mikroelementais, ypač geležimi). Jei jau naudojamos vadinamosios visavertės geležies trąšos, įpilamas kiekis turėtų būti sumažintas. Geležies kiekį vandenyje galite išmatuoti tinkamu vandens testu. Jei įmanoma, tai turėtų būti 0,05–0,1 mg/l. Žinoma, į vandens augalų trąšų tiekimą taip pat turėtų būti įtraukta anglis (per CO2 sistemą) ir makroelementai (NPK). Orientavimo tikslais vėl išvardijame čia paminėtas maistinių medžiagų tikslines vertes:Kadangi maistinių medžiagų disbalansas gali atsirasti ir dėl nepaisant priežiūros priemonių, norime atkreipti dėmesį, kad reguliarus vandens keitimas yra labai svarbus. Rekomenduojame kas savaitę pakeisti maždaug 20-50 % akvariumo vandens. Tai taip pat neleidžia tam tikroms medžiagoms per daug susikaupti.