Akvariumuose gali atsirasti įvairių rūšių paviršinių žaliųjų dumblių nuosėdų, kurios akvariume buvo pavadintos įvairiais pavadinimais, pvz., dėmėtieji dumbliai, diskiniai dumbliai arba dulkiniai dumbliai - dulkiadumbliai. Tačiau už šių populiarių pavadinimų jokiu būdu nėra vienodų ir tikslių požymių, šiuos telkinius taip pat gali sudaryti daugybė skirtingų žaliųjų dumblių rūšių. Apie „dulkių dumblius“ akvariumininkai dažniausiai kalba tada, kai žalią dangą galima lengvai pirštais nuvalyti nuo akvariumo stiklo arba „nutrinti“ kaip dulkių sluoksnį. Visai neseniai vandens augalų forumo flowgrow.de vartotojai vartojo terminą „žaliųjų dulkių dumbliai“, apibūdindami ypač erzinantį dulkių dumblių marą. Tačiau tai yra ne kas kita, kaip tai, kas dar vadinama „žaliųjų dulkių dumbliais“ (dulkiadumbliai). angliškai kalbančiose šalyse. sutrumpintai GDA. Pašalinus šias slidžias , lengvai nuvalomas nuosėdas, jos greitai atsikuria ant akvariumo paviršių (dažnai tik stiklus, bet kartais ir vandens paviršių). Paprastai tai įvyksta per kelias valandas ar dienas. Tai, matyt, mikroskopiniai, dar neatpažinti dumbliai, kurie ne tik laisvai prisitvirtina prie paviršių, bet ir gali aktyviai plaukti atvirame vandenyje. Kitos daugiau ar mažiau tvirtai prisitvirtinusios žaliųjų dumblių nuosėdos daug rečiau apgyvendina akvariumo stiklus ir dekoracijas. Visų pirma, tai klasikiniai taškiniai dumbliai yra daug sunkiau ir sunkiau pašalinami nei dulkiniai dumbliai...
Dažnos priežastys
Matyt, tokio tipo dumblius sukelia radikalios intervencijos į peizažinį ar apsodintą akvariumą, pavyzdžiui, drastiški šviesos, įrangos ar augalų masės pokyčiai (pvz., stiprus genėjimas). Kai kurie akvariumininkai nustatė, kad naudojant magnio nitratą arba karbamidą (karbamidą) labai dideli azoto pasiūlos pikai gali paskatinti dulkių dumblių vystymąsi. Todėl visada svarbu užtikrinti, kad būtų reguliariai keičiamas vanduo (mažiausiai 50 % akvariumo turinio). Be gėlo vandens tiekimo, vandens keitimas taip pat užtikrina, kad tam tikros medžiagos negalės kauptis per daug.
Taip pat svarbu aprūpinti akvariumo augalus tinkamomis maistinėmis medžiagomis pagal jų poreikius. Maistinių medžiagų tiekimo disbalansas gali paskatinti dumblių augimą, ypač anglies (CO2) ir makroelementų (NPK) . Orientavimo tikslais toliau pateikiami naudingų maistinių medžiagų diapazonai:
Kadangi maistinių medžiagų disbalansas gali atsirasti ir dėl nepaisant priežiūros priemonių, norime atkreipti dėmesį, kad reguliarus vandens keitimas yra labai svarbus. Rekomenduojame kas savaitę pakeisti maždaug 20-50 % akvariumo vandens. Tai taip pat neleidžia tam tikroms medžiagoms per daug susikaupti.
Jei turite problemų dėl dulkių dumblių, tiesiog palikite šiuos dumblius. Jūs neturėtumėte imtis dumblių nuosėdų pašalinimo , tiesiog palaukite bent tris ar keturias savaites. Paprastai šio tipo dumblių gyvavimo ciklas baigiasi, o laikui bėgant nuosėdos tampa retomis ir jas suėda dumbliaėdžiai, tokie kaip įvairių rūšių sraigės ir čiulpia burną turinčios žuvys.
Arba, pasibaigus ciklui, kiek įmanoma sumažinkite vandens lygį akvariume ir pašalinkite dumblius nuo stiklų. Belaukiant jokiu būdu negalima nugramdyti dangos, nes kitaip išsilaisvinusios sporos vėl nusės ir prasidės naujas gyvavimo ciklas. Radikalesnė skubi priemonė būtų visiškai apdoroti akvariumą vandenilio peroksidu. Išsamias instrukcijas rasite čia.