Kailiniai dumbliai dažniausiai yra žali dumbliai. Jie sudaro nuosėdas, iš kurių vėliau išauga tankūs siūlai. Jie dengia augalus ir dekoratyvinius objektus kaip kilimą. Šie dumbliai dažniausiai skiriasi nuo Oedogonium genties, vadinamųjų "kepurinių dumblių". Rūšys iš dalies skiriasi siūlų ilgiu ir pobūdžiu. Akvariumuose gana paplitę kailiniai dumbliai su ilgėjančiais, minkštais siūlais.
Dažnos priežastys
Kaip ir daugelis žaliųjų dumblių rūšių, kailiniai dumbliai dažniau pasirodo vis dar nestabiliame akvariumo paleidimo etape. Dar šiek tiek pastovėjus, optimizavus maistines medžiagas ir naudojant pakankamai dumbliais mintančių gyvūnų, kailiniai dumbliai gana lengvai išnyksta. Dumblius su minkštesniais siūlais dažnai valgo bestuburiai, pavyzdžiui, Amano krevetės arba daugelis nykštukinių krevečių rūšių. Tačiau sraigės, pavyzdžiui, populiariosios ramshorn sraigės, taip pat valgo siūlinę kailių dumblių dangą. Ypatinga dumblių rūšis trumpais, kietais siūlais (žr. nuotrauką) yra retesnė, bet, deja, labai užsispyrusi.
Dėl spartaus augimo ir sunkios paviršiaus kolonizacijos vandens augalai „uždūsta“ po tam tikros rūšies trumpų siūlinio kailio tipo dumblių danga. Panašiai kaip siūliniai dumbliai, kailiniai dumbliai gali išsiveržti dėl maistinių medžiagų disbalanso, pvz., maistinių medžiagų ar CO2 trūkumo. Tačiau priežastis gali būti ir neproporcingai stiprus arba ilgas apšvietimo naudojimas. Todėl svarbu kovoti su dumbliais naudojant kuo daugiau greitai augančių vandens augalų. Kad jie gerai ir sveikai augtų, svarbu subalansuotas aprūpinimas maistinėmis medžiagomis, ypač vadinamųjų makroelementų (NPK) srityje. Norėdami jums padėti, dabar sudarėme nurodytų elementų ir maistinių medžiagų sąrašą. Naudojant CO2 sistemą kartu su skystosiomis trąšomis, galima lengvai pasiekti visą vandens augalų pasiūlą...
Dabar atidžiau pažvelgsime į dažniausiai pasitaikančias priežastis:
CO2
CO2 kiekis turėtų būti patikrintas atliekant ilgalaikį bandymą naudojant bandomąjį skystį. Ar indikatorinis skystis tinkamai veikia atliekant ilgalaikį testą? Tai jis turėtų būti reguliariai keičiamas (kas keturias–šešias savaites), kad visada būtų rodoma tinkama spalva. Optimalus CO2 lygis yra nuo 20 iki 30 mg/l, o tai atitinka žalią tiriamojo skysčio atspalvį.
Šviesa
Per daug šviesos, palyginant su sodinimu, gali paskatinti siūlinių dumblių augimą. Pakeistas apšvietimas ar lempos? Padidėjus apšvietimui visada turėtų būti padidintas maistinių medžiagų suvartojimas. Apšvietimo intensyvumas taip pat turi atitikti vandens augalų poreikius. Keisdami lempas neturėtumėte keisti visų fluorescencinių lempų iš karto, o tai daryti skirtingu laiku. Ar dėl vietos pasikeitimo ar dėl sezoninių priežasčių akvariumas dabar mato žymiai daugiau dienos šviesos? Tai taip pat gali būti priežastis. Esant vidutiniam ar stipriam apšvietimui, šviesos fazė neturi viršyti 10 valandų. Akvariumuose su silpnesniu apšvietimu viršutinė riba yra maždaug 12 valandų.
Gana dažnai augalų augimas sustoja dėl azoto trūkumo, kurį galima išmatuoti nitratų pavidalu. Dėl vandens augalų augimo stagnacijos dumbliai gali pasinaudoti situacija plisti. Nitratų vertė (NO3) turėtų būti nustatyta naudojant tinkamą vandens testą. Šios maistinės medžiagos tikslinės vertės yra nuo 10 iki 25 mg/l. Naudojant skystąsias trąšas, tokias kaip Aqua Rebell Makro Spezial N arba Advanced GH Boost N, nitratų kiekį galima tikslingai padidinti nedarant per didelio poveikio kitoms maistinėms medžiagoms, tokioms kaip kalis ar fosfatas. Čia turėtumėte naudoti Advanced GH Boost N, kad padidintumėte nitratų vertę per vieną vidutinį tręšimą. Norint išlaikyti maistinių medžiagų lygį, būtina koreguoti reguliarų tiekimą arba kasdienį tręšimą grynomis nitratinėmis trąšomis.
Kadangi maistinių medžiagų disbalansas gali atsirasti ir dėl nepaisytų priežiūros priemonių, ypač norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad reguliarus vandens keitimas yra labai svarbus. Rekomenduojame kas savaitę pakeisti vandenį bent 50% akvariumo turinio. Tai taip pat neleidžia tam tikroms medžiagoms per daug susikaupti.
Kontrolės priemonės
Kaip jau buvo aprašyta aukščiau, su kailiniais dumbliais taip pat padės tipinės žaliųjų dumblių atsakomosios priemonės: pakankamai dumbliaėdžių (pvz., Amano krevečių) naudojimas, taip pat vandens augalų tręšimo optimizavimas, ypač makroelementų (NPK) srityje. . Ar jūsų akvariumas vis dar yra įsilaužimo fazėje? Tada būkite tikri, dumblių atsiradimas per šį laiką laikomas normaliu. Ilgesniam laikui akvariumo ekosistema veiks geriau, o vandens augalai pamažu įgaus pranašumą. Galite visiškai nupjauti ir pašalinti atskirus paveiktus lapus. Ar paveiktos tik kelios akvariumo vietos? Galite juos apdoroti lokaliai, naudodami vadinamąjį rūko metodą, geriausia su vandenilio peroksidu arba kartu su Easy Carbo (pastaba: nemaišykite produktų tiesiogiai, o dėkite juos atskirai). Easy Carbo, kaip vienintelė veiklioji medžiaga, čia ne visada pakankamai veiksminga. Ar jūsų akvariumas yra labiau užkrėstas pūkuotų dumblių? Tada rekomenduojame pirmiausia atlikti gydymą tamsa. Kaip paskutinė gelbėjimo priemonė esant dideliam dumblių užkrėtimui arba labai užsispyrusioms į kailinius dumblius primenančioms dumblių rūšims, gydymas antidumbliais, tokiais kaip Algexit, arba visiškas apdorojimas vandenilio peroksidu, yra veiksmingas. Techniniai prietaisai, tokie kaip „Twinstar“ ar UVC skaidrintuvas, taip pat gali padėti slopinti kailinių dumblių dauginimąsi, nes naikina jų sporas atvirame vandenyje.