siulinis dumblis

Siūliniai dumbliai akvariume

 Tipiški siūliniai dumbliai yra ilgasriegiai žali dumbliai, kurie jaučiami gana minkšti ir laisvi. Kai kurie iš jų iškart subyra, kai bandote nupjauti kuokštą. Jie gali priklausyti įvairių tipų dumbliams. Natūralūs jų "plėšrūnai", tokie kaip Amano krevetės, mėgsta valgyti tokio tipo dumblius. Siūliniai dumbliai neauga ant medžiagos ir ten tik prisitvirtina specialiais lipniais organais, o formuoja krūmines pagalvėles. Esant stiprioms srovėms, atskiri siūlai plūduriuoja vandeniu, o paskui užstringa ant daiktų ar augalų, kad galėtų toliau augti.

 Šie dumbliai dažnai atsiranda apsodinto akvariumo paleidimo fazėje. Per pirmąsias kelias savaites naujai sumontuoto vandens indo mikrobiologija vis dar yra nesubalansuota. Kai prastovos laikas ilgesnis, ekosistema veikia stabiliau. Pusiausvyra tarp dumblių ir vandens augalų iš pradžių dar nebuvo tinkamai nustatyta. Dėl stipresnio augimo ir didėjančios biomasės augalai laikui bėgant įgyja pranašumą. Todėl svarbu nuo pat pradžių sodinti vešlius, ypač greitai augančius stiebus. Tam reikia visiškai aprūpinti vandens augalus maistinėmis medžiagomis, pridedant skystų trąšų ir tiekiant CO2. Orientavimo tikslais čia pateikiamos minėtų augalų maistinių medžiagų tikslinės vertės

siulinis dumblis

Kaip kovoti su siūliniais dumbliais?

 Staigų dumblių protrūkį pasodintame akvariume gali sukelti ir maistinių medžiagų disbalansas. Priežastis dažnai yra nitratų arba CO2 trūkumas arba per stipri šviesa dėl apšvietimo pasikeitimo, dienos šviesos ar per ilgų šviesos periodų.

 Dabar atidžiau pažvelgsime į dažniausiai pasitaikančias priežastis:

CO2

 CO2 kiekis turėtų būti patikrintas atliekant ilgalaikį bandymą naudojant bandomąjį skystį. Ar indikatorinis skystis tinkamai veikia atliekant ilgalaikį testą? Tai jis turėtų būti reguliariai keičiamas (kas keturias–šešias savaites), kad visada būtų rodoma tinkama spalva. Optimalus CO2 lygis yra nuo 20 iki 30 mg/l, o tai atitinka žalią tiriamojo skysčio atspalvį.

Šviesa

 Per daug šviesos, palyginant su sodinimu, gali paskatinti siūlinių dumblių augimą. Pakeistas apšvietimas ar lempos? Padidėjus apšvietimui visada turėtų būti padidintas maistinių medžiagų suvartojimas. Apšvietimo intensyvumas taip pat turi atitikti vandens augalų poreikius. Keisdami lempas neturėtumėte keisti visų fluorescencinių lempų iš karto, o tai daryti skirtingu laiku. Ar dėl vietos pasikeitimo ar dėl sezoninių priežasčių akvariumas dabar mato žymiai daugiau dienos šviesos? Tai taip pat gali būti priežastis. Esant vidutiniam ar stipriam apšvietimui, šviesos fazė neturi viršyti 10 valandų. Akvariumuose su silpnesniu apšvietimu viršutinė riba yra maždaug 12 valandų.

Nitratai

 Gana dažnai augalų augimas sustoja dėl azoto trūkumo, kurį galima išmatuoti nitratų pavidalu. Dėl vandens augalų augimo stagnacijos dumbliai gali pasinaudoti situacija plisti. Nitratų vertė (NO3) turėtų būti nustatyta naudojant tinkamą vandens testą. Šios maistinės medžiagos tikslinės vertės yra nuo 10 iki 25 mg/l. Naudojant skystąsias trąšas, tokias kaip Aqua Rebell Makro Spezial N arba Advanced GH Boost N, nitratų kiekį galima tikslingai padidinti nedarant per didelio poveikio kitoms maistinėms medžiagoms, tokioms kaip kalis ar fosfatas. Čia turėtumėte naudoti Advanced GH Boost N, kad padidintumėte nitratų vertę per vieną vidutinį tręšimą. Norint išlaikyti maistinių medžiagų lygį, būtina koreguoti reguliarų tiekimą arba kasdienį tręšimą grynomis nitratinėmis trąšomis.

 Kadangi maistinių medžiagų disbalansas gali atsirasti ir dėl nepaisytų priežiūros priemonių, ypač norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad reguliarus vandens keitimas yra labai svarbus. Rekomenduojame kas savaitę pakeisti vandenį bent 50% akvariumo turinio. Tai taip pat neleidžia tam tikroms medžiagoms per daug susikaupti.

Ar turite problemų su siūliniais dumbliais?
Čia parodysime keletą variantų, kaip suvaldyti situaciją.

 Visų pirma, svarbu naudoti pakankamą skaičių tinkamų dumbliaėdžių. Bestuburiai, tokie kaip Amano krevetės ir nykštukinės krevetės (pvz., Raudonosios bitės arba Raudonoji ugnis), padeda suvaldyti šiuos dumblius.

 Laikinai padidinti dumbliais mintančių gyvūnų skaičių taip pat yra išeitis, ypač jei turite kelis akvariumus. Rekomenduojame naudoti žymiai daugiau gyvūnų akvariumo paleidimo fazėje, ypač jei yra užkrėsta dumbliais. Pasibaigus įsilaužimo fazei, paprastai susidaro geresnė pusiausvyra tarp dumblių ir augalų. Tada galite sumažinti dumbliaėdžių populiaciją ir perkelti juos į kitą vietą. Ar akvariume yra tik nedaug arba lėtai augančių augalų? Tuomet rekomenduojame neabejotinai naudoti daugiau sveikų ir greitai augančių vandens augalų. Ši priemonė taip pat prasminga, jei seną populiaciją susilpnino didelis dumblių užkrėtimas. Ar užkrėstos tik kelios akvariumo vietos? Šiuos dumblius galima nesunkiai sumažinti rankiniu būdu, apvyniojus ant grubaus medinio pagaliuko ir išėmus iš rezervuaro. Kai kuriais atvejais keisdami vandenį galite juos tiesiog išsiurbti žarna. Jei dumbliai po pašalinimo vėl atsiranda, taip pat galite juos lokaliai apdoroti dumblius stabdančiais preparatais, pvz., Easy Carbo arba vandenilio peroksidu, naudodami rūko metodą. Ar akvariumas yra labai užkrėstas siūliniais dumbliais? Užtamsinimas iš pradžių yra labai teigiamas nežalingas akvariumo apdorojimas, siekiant sumažinti dumblių kiekį. Jei visos kitos parinktys nepadeda, paskutinis jūsų pasirinkimas yra visas gydymas antidumbliais, pvz., AlgExit, arba gydymas vandenilio peroksidu. Daugelis akvariumininkų turi gerą patirtį naudojant šias skubias kovos su dumbliais priemones. Tačiau reikia paminėti, kad ilgesnis gydymas šiais preparatais taip pat paveikia mikrobiologinę pusiausvyrą ir gali ją išmušti iš vėžių. Tai taip pat gali pakenkti kai kuriems vandens augalams arba labai apriboti jų augimą. Tam tikros gyvūnų rūšys taip pat gali netoleruoti gydymo, pvz., visos lenktyninės sraigės ir raguotos sraigės, gydant AlgExit. Šiuo atžvilgiu visiškas gydymas turėtų būti vertinamas tik kaip paskutinė priemonė.